Published On: Sun, Feb 1st, 2015

Türkiye IŞİD vahşetini kınadı

Share This
Tags

Terör örgütü IŞİD’in ikinci Japon rehineyi infaz etmesine Ankara da sert tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Bu vahşi terör olayını kınıyoruz” açıklaması yaptı.

Gazetecilere yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu söyleyenBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Japon gazeteci Kenji Goto’nun ailesine ve Japon hükümetine başsağlığı diledi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan masum sivillere yönelik katliamlara karşı ortak tepki verilmesinin, insani değerlere duyulan saygının gereği olduğunu vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı da, Japon gazetecinin IŞİD tarafından infaz edilmesini kınadı.

Dişişleri Bakanlığı’nın açıklaması

Türkiye, IŞİD terör örgütünün Japon gazeteci Kenji Goto’yu öldürmesini kınayarak, Japon Hükümetine ve halkına başsağlığı diledi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Terör örgütü DEAŞ’ın Haruna Yukawa adlı Japon vatandaşından sonra diğer Japon rehine gazeteci Kenji Goto’yu da öldürdüğü büyük üzüntüyle öğrenilmiştir” denildi.

Açıklamada, “Bu vahşi terör eylemini nefretle kınıyor, Kenji Goto’nun ailesine, Japon Hükümetine ve dost Japon halkına başsağlığı diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Terörizmin bir insanlık suçu olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, Türkiye’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörizmle mücadelede uluslararası toplumla tam bir dayanışma içinde hareket etmeye devam edeceğinin altı çizildi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>