Published On: Sat, Mar 29th, 2014

Türk simidi, Amerikan ‘Bagel’ına karşı!

Share This
Tags
NEW YORK (TURKISH JOURNAL) –  Eren Abdullahoğlu –
Bir buçuk yıl önce New York’ta faliyette bulunan Türk firması Simit & Simit, şube sayısını artırıyor.
İki yıl önce kurulan ve bir buçuk yıldır da New Yorklulara hizmet vermeye başlayan Simit & Simit, yeni şubler açmak için yeni mekanlar araştırması ve konsept çalışmalarına başladı.
Şimdi Simit & Simit New York sokaklarına gectimiz aylarda taşındı. New York’ta ilk şubesi 72’inci Sokak’ın batısında açılırken, işlerinin iyi gitmesinden  ve simite olan yoğun talep dolayısıyla pek yakında Worth Sokak 111 numaralı adreste büyük bir simit dükkanı daha açılacağını belirten Simit & Simit New York sorumlusu Gökhan Çakmak şunları söyledi:
 “Şu sıralar New Jersey’den sonra Manhattan’a girdik. İşlerimiz iyice artmaya başladı.” dedi. Amerikalı’lar tarafından simite su aralar yoğun bir talep gelmeye başladı. 4’üncü şube çalışmalarımız başladı,  William Street’de bir şube daha açıyoruz. New York’ta iki yıl içinde 4 şubemiz oldu. Ayrıca Broadway Caddesi 1400 numaralı adreste büyük bir mağaza açma aşamasındayız.”
Broadway’daki mağazanın açılışının 1 Haziran’da yapılacağını bildiren Çakmak, bugünlerde iki yer ile daha imza aşamasında olduklarını bildirdi.
5’inci Cadde’deki Mydanoz içerisinde Simit köşemiz ile de simiti daha yaygın bir hale getirmeyi hedef aldıklarını kaydeden Çakmak. 2014’ü 10 şube ile tamamlamak istediklerini ifade etti.
Çakmak şöyle devam etti: ”Mydanoz daki köşe gibi bir iki yere daha giriceklerini10 cafe mağazamız olacak. Yaza doğru iki ve üstü sokak araçlarımız da New York sokaklarında hizmete geçecek. Baharda ‘Madison Square Eat’ de yer alacağız.
Simit&Smith Mydanoz şubesinde de hem taze, hem dondurulmuş simit taşımakta. Ekmeklerimiz hergün taze Quuens, Manhattanda birçok Gourmet markette satışa çıkmıştır. Simit pek yakında Whole Foods’larda satışa sunulacak.”
Simit & Simit markasını iyice yaygınlaştırmak istediklerini belirten Çakmak, ”Maksadımız Amerikan Bagel üretcileri ile yarışmak değil, Amerikalı’lara simiti sevdirmektir” dedi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>