Ünlü Amerikalı modacı Dennis Basso, beyaz çadırda 30. yılını kutladı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Selcuk Acar

Pahalı kürk tasarımlarıyla öne çıkan ünlü Amerikalı modacı Dennis Basso, New York Moda Haftası çadırında  30. yılını kutladı.

1983 yılındaki mütevazi başlangıcından Amerikan moda ikonu olmaya varan başarılı kariyerinde 30. yılını yaşayan 58 yaşındaki New Yorklu tasarımcı Dennis Basso, tatlı mücevher tonlarıyla, görkemli saten giyisileri, el boyaması elegant önlükleri ve sofistike kürkleriyle bu yıl da Mercedez-Benz New York Moda Haftası’na damgasını vurdu.

2014 Sonbahar kreasyonunda, zengin mücehver çeşitleri, koyu mor ve zümrüt renginin tonlarını da kullanan Basso’nun, korseleri, altta, hacimli, düz etekler ve dar pantalonlarla dengelediği görüldü.

Basso’nun defilesinde, aralarından Carol Alt, Debra Messing, Guiliana Rancic, Sarah Rafferty ve Zani Gugelmann gibi New York sosyetesinin en şık giyimli isimleri, ön sıralarada oturdu.

İlki 1943 yılında düzenlenen New York Moda Haftası defileleri, uzun bir süredir düzenli olarak Mercedez-Benz firmasının sponsorluğunda, şubat ve eylülde aylarında yılda iki defa  büyük  bir beyaz çadırda gerçekleştiriyor.  2010 yılından bu yana ise,  Bryant Park’taki yerinden, New York’un önde gelen müzik ve performans sanatı merkezi Lincoln Center’daki Damrosch Park’a taşınan hafta boyunca New York’ta irili ufaklı bir çok bağımsız defile ve moda etkinlikleri de düzenleniyor.  

Fotoğraflar: DANIELE OBERRAUCH

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.