Published On: Mon, Mar 25th, 2013

Davutoğlu’nu arayan Livni ‘tazminat’ı görüştü

Share This
Tags

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail Adalet Bakanı Livni ile görüştü. Görüşmede, iki ülke ilişkileri ile Mavi Marmara mağdurlarına tazminat ödenmesi konusu ele alındı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun, İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni ile yaptığı görüşmede, Mavi Marmara saldırısı mağdurlarına İsrail tarafından ödenecek tazminat konusunda iki ülke Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Livni’nin Davutoğlu’nu telefonla araması sonucu gerçekleşen görüşmede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı davutoglu_livniBinyamin Netanyahu arasındaki görüşme sonrasında iki ülke ilişkilerindeki genel durum ele alındı.

Görüşmede, gelecek dönemde atılacak adımlar konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Mavi Marmara saldırı mağdurlarına İsrail tarafından ödenecek tazminat konusunun gündeme geldiği görüşmede, bu konuyu hızla sonuçlandırmak amacıyla önümüzdeki günlerde iki ülkenin Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı.

(AA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>