Published On: Sat, Nov 3rd, 2012

Obama’dan ‘Turkish-Americans for OBAMA’ hareketine övgü

Share This
Tags

NEVADA (CİHAN)

ABD Başkanı Barack Obama’nın 6 Kasım’daki başkanlık seçimlerini kazanması için kurulan ve seçim çalışmalarına aktif olarak katılan, hareketine Başkan’dan övgü.

Nevada eyaletinin Las Vegas şehrindeki seçim çalışmaları için gelen Obama’yı burada yalnız bırakmayan Turkish-Americans for OBAMA hareketi üyelerine Başkan, ‘Sizler (Türkler) her yerdesiniz, harika işler çıkarıyorsunuz’ dedi.

Nevada eyaletinin Las Vegas şehrine seçim çalışmaları için gelen Obama’nın konuşma yapacağı alanda boy gösteren ‘Turkish-Americans for OBAMA’ hareketi üyeleri Amerikan siyasetinde Türklerin de olduğunu gösterdi. Başkan’dan bizzat teşekkür iltifatını alan hareketin üyelerinden Mahmut Altun’a Obama ayrıca, ‘Bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Altun, Başkan’ın konuşma yapacağı alana saatler öncesinden geldiklerini belirtti. Hareket adına 2012 başkanlık seçimlerinde aktif olarak çalışan iki hareket üyesi arkadaşı ile birlikte Las Vegas’da Obama’nın konuşma yaptığı kürsünün hemen karşısında yer aldığını aktaran Altun, ‘Başkan kürsüye gelince hemen ‘Turkish-Americans for OBAMA’ yazılı dövizi açtım ve hep öyle tutum. Başkan bir kaç defa bize bakarak gülümsedi’ dedi.

Obama’nın konuşmasının ardından kürsüden inerek ön sıradaki insanlarla tokalaştığını belitten Altun ; ‘Ben de oradaydım ve Başkan’a uzattığım elimi iki eliyle birden tutunca, ‘Türk-Amerikalılar senin için çok ciddi çalışıyor dedim. Başkan da sizler her yerdesiniz ve harika işler çıkarıyorsunuz. Yaptıklarınızdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.’ ifadesini kullandı.

Altun Obama’nın kürsüye gelmeden önce ünlü şarkıcı Ray J ile milletvekili Shelly Berkley’e de Turkish-Americans for OBAMA hakkında bilgi vererek, Türk toplumunun nasıl organize olduğunu anlattığını aktardı.

Başkan Obama’nın resmi seçim internet sitesinde de yer verilen Turkish -Americans for OBAMA hareketi, Obama’nın seçimi kazanabilmesi için özellikle kritik eyaletlerde seçmenlere telefon edip, kapı kapı dolaşarak oy istiyor. Hareket, seçim gününde de sandığa gitmeyen yaşlı, hasta kişileri taşıyarak 2012 seçim sonuçlarına destekledikleri Obama adına olumlu etki yapmayı hedefliyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>