Published On: Tue, Oct 2nd, 2012

ABD’de ilk başkanlık açık oturumu

Share This
Tags

ABD’de, 1976 yılından bu yana başkan adaylarının, sadece kampanya konuşmaları veya medya üzerinden mesaj göndermek yerine, TV önünde canlı yayında karşı karşıya gelerek soruları cevaplandırdığı açık oturumlar, artık gelenek haline geldi.

Obama ve Romney de bu geleneği devam ettirerek, yarın, Denver Üniversitesi’nde yapılacak 90 dakikalık açık oturumda, ilk kez karşı karşıya gelecek ve milyonlarca izleyicinin önünde aynı anda, aynı sahne üzerinden, aynı sorulara yanıt verecek. Yarınki açık oturumun konusu ise iç politika olacak.

Başkan adayları, ikinci olarak 16 Ekim’de, hem iç hem dış politikanın tartışılacağı, üçüncü olarak da 22 Ekim’de sadece dış politikanın ele alınacağı açık oturumlarda kozlarını paylaşacak.
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Cumhuriyetçilerin başkan yardımcısı adayı Paul Ryan da yine 11 Ekim’de televizyonda karşı karşıya gelecek.

(AA)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>