Published On: Wed, Jun 27th, 2012

Kaliforniya’da yaşayan genç Türk mühendis, dağ gezisine çıktı, sır oldu!

LOS ANGELES (TURKISH JOURNAL)

ABD’nin Los Angeles yakınlarındaki Bakersfield şehrinde yaşayan ve 10 gündür kendisinden haber alınamayan 33 yaşındaki Türk mühendis Ertuğ Ergün’ün bulunması için polis seferber oldu.

Yaklaşık 2 yıl önce ABD’li firma Incremental Oil And Gas Limited firmasının Türkiye ofisinde mühendis olarak işe giren ve 1 yıl sonra firmanın Los Angeles’taki merkezinde göreveye başlayan genç Türk mühendis, 18 Haziran’dan itibaren kayıplara karıştı.

Geçtiğimiz Pazar günü 33 yaşına giren ve 15 Haziran tarihinden beri kendisinden haber alınamayan Ertuğ’un çalıştığı firması araştırma yapması için özel dedektif tutarken, Los Angeles ve Bakersfield polisi günlerdir sürdürdüğü arama çalışmalarından henüz bir sonuç alamadı. Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nun da devereye girdiği olayla ilgili polis, Ertuğ’un evini de kapsayan yaptığı tüm aramalarda, şüpheli bir duruma rastlamazken, cep telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

24 Haziran 1979 tarihinde doğan ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olan Ertuğ’un son olarak 14 Haziran 2012’de kredi kartıyla, kullandığı 2007 model Mitsubuishi spor aracının evinin yakınlarındaki bir istasyondan benzin aldığı bilgisine ulaşılırken, en son olarak çalıştığı şirketteki ABD’li bir mühendis arkadaşına 18 Haziran’da bir araya gelmek için randevulaştığı öğrenildi.

Montrose Arama ve Kurtarma Ekibi üyelerinin devam ettiği arama çalışmaları, Ertuğ’un aracının bulunduğu Big Tujunga Canyon Road yakınındaki Angeles Ulusal Ormanı (Angeles National Forest) ve civarında devam ediyor.

Ertuğ’un kaybolduğu belirtilen alan, ”İntihar Kanyonu” (Suicide Canyon) olarak da anılıyor ve ABD’de üçüncü dik dağ yokuşuna sahip yer olarak biliniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>