Yolcu uçağı binaya çarptı: 153 ölü

Nijerya’da yaklaşık 153 yolcu taşıyan uçak ülkenin en büyük şehri Lagos’ta 2 katlı bir binanın üstüne düştü.

Nijerya’da yaklaşık 153 yolcu taşıyan uçak ülkenin en büyük şehri Lagos’ta 2 katlı bir binanın üstüne düştü. Uçağın düştüğü yerleşim alanından yangın çıkarken, bölgeden yoğun duman yükseliyor.

Basına konuşan görgü tanıkları uçağın çarpmadan sonra ateş aldığını ve yolculardan kurtulan olmadığını ifade etti.

Nijerya Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı Harold Denureni de yerel medyaya yaptığı açıklamada, bütün yolcuların hayatını kaybetmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Denureni, uçağın havaalanının hemen dışından düştüğünü açıkladı.

Uçağın düştüğü yerleşim alanından yangın çıkarken, bölgeden yoğun duman yükseliyor.

Bölgeden gelen bilgilere göre, acil yardım ekipleri olay yerine ulaştı. Dana Air’e ait yolcu uçağının Lagos’tan başkent Abuja’ye sefer yaptığı bildirildi.

Kaza anında havanın açık ve güneşli olduğu bildirildi. Lagos Afet Yönetimi Müdürü Femi Oke Osanyinpolu, ölü sayısının yakında açıklanacağını söyledi.

Nijerya’nın en büyük kenti Lagos’da meydana gelen uçak kazasından sonra Devlet Başkanı Goodluck Jonathan, üç günlük yas ilan etti. BBC’nin haberinde, uçaktaki tüm yolcu ve mürettebatın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kazadan sonra üç günlük yas ilan eden Devlet Başkanı Jonathan’ın, kazanın, ”olabildiğince kapsamlı” soruşturulması emrini de verdiği bildirildi.

(AA)

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.