Published On: Thu, Apr 19th, 2012

Cumhurbaşkanı Gül, Hollanda’da ‘Türk Bahçesi’ açtı

Share This
Tags

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda Kraliçesi Beatrix ile Venlo 2012 EXPO Botanik Fuarı’nı ziyaret etti, Türk Bahçesi’nin açılışını yaptı.

Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve Kraliçe Beatrix ile konakladığı Amsterdam’dan trenle sabah saatlerinde Venlo’ya geldi.

Venlo Tren İstasyonu’ndan Hollanda Kraliyeti’ne ait otobüsle fuar alanına gelen Gül, Kraliçe ve beraberindekiler, burada Hollanda Başbakan Yardımcısı Maxime Verhagen ve yerel yöneticiler tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül ile Kraliçe Beatrix’e, iki çocuk tarafından birer buket çiçek takdim edildi.

Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve Kraliçe, fuar özel defterini imzaladılar. Daha sonra fuar alanındaki Hollanda pavyonunu gezen Gül ve Kraliçe, buradan yürüyerek Türk Bahçesi’nin bulunduğu yere geldiler. 2016 EXPO Botanik Fuarı’na Antalya’nın ev sahipliği yapacak olması nedeniyle açılışta CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel ve Antalya EXPO’nun organizasyonunu yürüten Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, burada Deniz Baykal’ı Kraliçe Beatrix ile tanıştırdı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve Kraliçe Beatrix, içinde jumbalı bir Türk evinin de bulunduğu bahçenin açılışını yaptılar.

Bahçenin gezilmesinin ardından Bağdatlıoğlu tarafından Gül ve Kraliçe’ye Antalya’daki EXPO Botanik Fuarı ile ilgili sunum yapıldı.

Fuar ziyaretine, Avrupa Bakanı Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Gül’ün heyetindeki milletvekilleri de eşlik etti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>