Published On: Wed, Feb 22nd, 2012

Tutuklu vekillere maaşları verilecek

Share This
Tags

Meclis Başkanlık Divanı, tutuklu bulunan milletvekillerinin özlük haklarından yararlandırılmalarını, ödenek ve yollukların verilmesini karara bağladı.

22 Şubat 2012 Çarşamba

Tutuklu bulunan milletvekillerinin özlük haklarından yararlandırılmaları, ödenek ve yollukların verilmesi karara bağlandı.

Meclis Başkanlık Divanı, uzun süredir Meclis bürokrasinin üzerinde çalıştığı tutuklu vekillerin özlük haklarını görüşmek için yaptığı toplantıda 8 tutuklu vekilin hesaplarında biriken yaklaşık 100’er bin TL’nin kullanıma açılmasına karar verdi.

Öğle saatlerinde sona ermesi beklenen toplantıda, Meclis Başkanlık Divanı’nın bu konu dışında görüştüğü başlıklardan biri de, mazeret bidirerek genel kurul ve komisyon çalışmalarına katılmayan vekiller hakkındaki devamsızlık raporları. Bu konu son olarak, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin ‘takipteyim’ dediği AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’le ilgili gündeme gelmişti. İnce, bir televizyon kanalında spor yorumculuğu yapan Şükür’ün, genel kurul ve komisyon toplantılarına katılmadığını söylemişti.

Ayrıca Başkanlık Divanı, Meclis’in kapalı otopark sorununa da çözüm arayışı içinde. Vekillerin bu otoparkta birkaç araç bulundurmasının 1 araçla sınırlandırılması ve fazla araçların tahliye edilmesi kararının alınması bekleniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>